ACT MapRun Street Series: Weston, 16-20 June

Monday, 20 June 2022
Total Entries: 49
Total Participants: 53
Results on Eventor
Event Info on Eventor

Results by Class | Results by Course


A Plus: Men

Entries: 9


F
Matthew PurcellRR A51:45
51:45 (1)
51:45 (1)
Tim CochranePO A54:55
54:55 (2)
54:55 (2)
Jon GlanvillePO A57:29
57:29 (3)
57:29 (3)
Ian Alder59:51
59:51 (4)
59:51 (4)
Jonathan MillerBS A64:29
64:29 (5)
64:29 (5)
James MilliganCAS A78:12
78:12 (6)
78:12 (6)
Martin EtheringtonPO A97:06
97:06 (7)
97:06 (7)
John SuominenWE A141:42
141:42 (8)
141:42 (8)
John HardingPO A153:26
153:26 (9)
153:26 (9)

A Plus: Women

Entries: 1


F
Carol HardingBS A74:32
74:32 (1)
74:32 (1)

A: Men

Entries: 6


F
Oscar BrownGS A48:04
48:04 (1)
48:04 (1)
David Alder51:42
51:42 (2)
51:42 (2)
Anthony SlatyerPO A52:19
52:19 (3)
52:19 (3)
Steven Mackenzie54:23
54:23 (4)
54:23 (4)
Jonathan MillerBS A54:55
54:55 (5)
54:55 (5)
Hugh JorgensenRR A62:28
62:28 (6)
62:28 (6)

B: Men

Entries: 3


F
Jack Bashford49:22
49:22 (1)
49:22 (1)
Alexander Phillips57:09
57:09 (2)
57:09 (2)
Geoff Hudson58:48
58:48 (3)
58:48 (3)

B: Women

Entries: 1


F
Carol HardingBS A46:52
46:52 (1)
46:52 (1)

B: Teams

Entries: 1
Participants: 2


F
Marilla Cavenagh52:43
52:43 (1)
52:43 (1)
Talitha Woodburn52:43
52:43 (1)
52:43 (1)

C: Men

Entries: 4


F
Tony GarrPO A39:36
39:36 (1)
39:36 (1)
Jim White40:03
40:03 (2)
40:03 (2)
Nikolaus ElzPO A69:34
69:34 (3)
69:34 (3)
John SuominenWE A72:18
72:18 (4)
72:18 (4)

C: Women

Entries: 6


F
Sue GarrPO A39:31
39:31 (1)
39:31 (1)
Valerie BarkerBS A50:49
50:49 (2)
50:49 (2)
Amelia Walton52:25
52:25 (3)
52:25 (3)
Elizabeth DunbarPO A57:47
57:47 (4)
57:47 (4)
Kerry DickieRR A59:41
59:41 (5)
59:41 (5)
Ann MilliganCAS A77:53
77:53 (6)
77:53 (6)

C: Teams

Entries: 1
Participants: 2


F
Carla Allmich-Caira48:54
48:54 (1)
48:54 (1)
Gary Caira48:54
48:54 (1)
48:54 (1)

D: Men

Entries: 3


F
Ewen Thompson32:16
32:16 (1)
32:16 (1)
Michael TedeschiRR A47:31
47:31 (2)
47:31 (2)
Marco SpaccaventoCAS A47:35
47:35 (3)
47:35 (3)

D: Women

Entries: 2


F
Clare Alder29:37
29:37 (1)
29:37 (1)
Lyn Alder43:14
43:14 (2)
43:14 (2)

PowerWalk: Men

Entries: 5


F
Keith FifieldRR A58:24
58:24 (3)
58:24 (3)
Lawrie BrownPO A58:20
58:20 (2)
58:20 (2)
Mick Saunders59:32
59:32 (4)
59:32 (4)
Marco Ernst46:19
46:19 (1)
46:19 (1)
Paul Archer61:02
61:02 (5)
61:02 (5)

PowerWalk: Women

Entries: 5


F
Michelle CochranePO A57:46
57:46 (1)
57:46 (1)
Rosemarie EdwardsWE A60:37
60:37 (4)
60:37 (4)
Lorraine Tomlins59:20
59:20 (2)
59:20 (2)
Susan ArcherBS A60:05
60:05 (3)
60:05 (3)
Selina PurcellBS A71:59
71:59 (5)
71:59 (5)

PowerWalk: Teams

Entries: 2
Participants: 4


F
Geoff Barker60:53
60:53 (2)
60:53 (2)
Monika Short60:53
60:53 (2)
60:53 (2)
Jeff Popple56:02
56:02 (1)
56:02 (1)
Michael Popple56:02
56:02 (1)
56:02 (1)

MP:  Mispunch
DNS: Did not start
DNF: Did not finish
NTR: No Time Recorded
DSQ: Disqualified
OT : Overtime