Monday, 23 March 2020
Total Entries: 68
Total Participants: 68
Results on Eventor
Event Info on Eventor
Results by Class | Results by Course
Entries: 14
F | |||
---|---|---|---|
Tate Needham | RR A | 41:05 | 41:05 (1)
41:05 (1) |
Greg Hosking | 41:32 | 41:32 (2)
41:32 (2) | |
Alexander Cox | 43:08 | 43:08 (3)
43:08 (3) | |
Graham Fifield | RR A | 44:41 | 44:41 (4)
44:41 (4) |
Shannon Jones | AO A | 47:26 | 47:26 (5)
47:26 (5) |
Jonathan Ricks | RR A | 48:56 | 48:56 (6)
48:56 (6) |
Matt Purcell | GS A | 50:30 | 50:30 (7)
50:30 (7) |
Joseph Wilson | BS A | 55:59 | 55:59 (8)
55:59 (8) |
Brendan Wilson | BS A | 56:17 | 56:17 (9)
56:17 (9) |
David Alder | 57:54 | 57:54 (10)
57:54 (10) | |
Amelia Walton | 60:43 | 60:43 (11)
60:43 (11) | |
Jonathan Miler | BS A | 61:14 | 61:14 (12)
61:14 (12) |
Scott McTaggart | 63:44 | 63:44 (13)
63:44 (13) | |
Belinda Robinson | 63:44 | 63:44 (13)
63:44 (13) |
Entries: 5
F | |||
---|---|---|---|
Greg Terrill | BS A | 46:44 | 46:44 (1)
46:44 (1) |
Carol Harding | BS A | 48:50 | 48:50 (2)
48:50 (2) |
Ewen Thompson | 57:27 | 57:27 (3)
57:27 (3) | |
Eric Wainwright | RR A | 60:26 | 60:26 (4)
60:26 (4) |
Andrew Cumming Thom | PO A | 60:27 | 60:27 (5)
60:27 (5) |
Entries: 18
F | |||
---|---|---|---|
Silke Speier | BS A | 36:25 | 36:25 (1)
36:25 (1) |
David Jenkins | BS A | 42:02 | 42:02 (2)
42:02 (2) |
Susanne Harryson | BS A | 43:36 | 43:36 (3)
43:36 (3) |
Zoe Terrill | BS A | 44:02 | 44:02 (4)
44:02 (4) |
Jim White | 45:36 | 45:36 (5)
45:36 (5) | |
Rose Hosking | 50:03 | 50:03 (6)
50:03 (6) | |
Valerie Barker | BS A | 52:00 | 52:00 (7)
52:00 (7) |
Bryant Allen | PO A | 56:49 | 56:49 (8)
56:49 (8) |
Jane Barnett | BS A | 57:00 | 57:00 (9)
57:00 (9) |
Joshua Conroy | 57:00 | 57:00 (9)
57:00 (9) | |
Maria Conroy | 57:00 | 57:00 (9)
57:00 (9) | |
John Suominen | WE A | 57:22 | 57:22 (10)
57:22 (10) |
Elizabeth Dunbar | PO A | 58:59 | 58:59 (11)
58:59 (11) |
Daniel Grenn | 59:33 | 59:33 (12)
59:33 (12) | |
Susan Hallissy | BS A | 60:00 | 60:00 (13)
60:00 (13) |
Griffin Conroy | 62:00 | 62:00 (14)
62:00 (14) | |
Sophie Kneebone | 62:00 | 62:00 (14)
62:00 (14) | |
Terry Donohoe | 65:39 | 65:39 (15)
65:39 (15) |
Entries: 8
F | |||
---|---|---|---|
Alan Thompson | RR A | 39:00 | 39:00 (1)
39:00 (1) |
Lyn Alder | 42:35 | 42:35 (2)
42:35 (2) | |
Colin Ball | 53:06 | 53:06 (3)
53:06 (3) | |
Georgie Newhouse | 53:06 | 53:06 (3)
53:06 (3) | |
Michael Tedenchi | 56:10 | 56:10 (4)
56:10 (4) | |
Fergus Smyth | 60:00 | 60:00 (5)
60:00 (5) | |
Jasmine Smyth | 60:00 | 60:00 (5)
60:00 (5) | |
Richard Smyth | 60:00 | 60:00 (5)
60:00 (5) |
Entries: 23
F | |||
---|---|---|---|
Elliott Minty | 35:58 | 35:58 (1)
35:58 (1) | |
Rebecca Minty | 35:58 | 35:58 (1)
35:58 (1) | |
Sebastian Minty | 35:58 | 35:58 (1)
35:58 (1) | |
Sara Harryson | 47:05 | 47:05 (2)
47:05 (2) | |
Anna Karin Hamberg | 47:05 | 47:05 (2)
47:05 (2) | |
John Harding | PO A | 55:52 | 55:52 (3)
55:52 (3) |
Michael Burt | RR A | 56:10 | 56:10 (4)
56:10 (4) |
Rosemarie Edwards | WE A | 57:01 | 57:01 (5)
57:01 (5) |
Michelle Cochrane | PO A | 58:24 | 58:24 (6)
58:24 (6) |
Monika Binder | 58:53 | 58:53 (7)
58:53 (7) | |
Keith Fifield | RR A | 59:37 | 59:37 (8)
59:37 (8) |
Armaiti Carnahan | 59:50 | 59:50 (9)
59:50 (9) | |
Michael Carnahan | 59:50 | 59:50 (9)
59:50 (9) | |
Catherine Smith | 60:20 | 60:20 (10)
60:20 (10) | |
Prem Uberoi | 60:20 | 60:20 (10)
60:20 (10) | |
Thomas Uberoi | 60:20 | 60:20 (10)
60:20 (10) | |
Mick Saunders | 61:00 | 61:00 (11)
61:00 (11) | |
Bria Vandermeer | 61:00 | 61:00 (11)
61:00 (11) | |
Rani Vandermeer | 61:00 | 61:00 (11)
61:00 (11) | |
Sven Haworth | 61:00 | 61:00 (11)
61:00 (11) | |
Bruce Barnett | BS A | 61:30 | 61:30 (12)
61:30 (12) |
Geoff Barker | 64:00 | 64:00 (13)
64:00 (13) | |
Manika Slart | 64:00 | 64:00 (13)
64:00 (13) |
MP: Mispunch
DNS: Did not start
DNF: Did not finish
NTR: No Time Recorded
DSQ: Disqualified
OT : Overtime