Monday, 07 November 2022
Total Entries: 54
Total Participants: 56
Results on Eventor
Event Info on Eventor
Results by Class | Results by Course
Entries: 14
F | |||
---|---|---|---|
Tate Needham | 39:46 | 39:46 (1)
39:46 (1) | |
Tim Cochrane | PO A | 39:53 | 39:53 (2)
39:53 (2) |
Oscar Brown | GS A | 43:55 | 43:55 (3)
43:55 (3) |
Jack Bashford | GS A | 44:39 | 44:39 (4)
44:39 (4) |
Matthew Purcell | RR A | 46:17 | 46:17 (5)
46:17 (5) |
Jon Glanville | PO A | 49:39 | 49:39 (6)
49:39 (6) |
Jonathan Miller | BS A | 58:25 | 58:25 (7)
58:25 (7) |
Peter Antcliff | BS A | 59:28 | 59:28 (8)
59:28 (8) |
Paul Rowe | 67:22 | 67:22 (9)
67:22 (9) | |
Jim White | 75:19 | 75:19 (10)
75:19 (10) | |
Keith Fifield | RR A | 76:43 | 76:43 (11)
76:43 (11) |
Martin Etherington | PO A | 88:01 | 88:01 (12)
88:01 (12) |
John Suominen | WE A | 98:35 | 98:35 (13)
98:35 (13) |
John Harding | PO A | 107:50 | 107:50 (14)
107:50 (14) |
Entries: 7
F | |||
---|---|---|---|
Melissa Clarke | 43:38 | 43:38 (1)
43:38 (1) | |
Carol Harding | BS A | 59:53 | 59:53 (2)
59:53 (2) |
Mandy Leong | CAS A | 61:22 | 61:22 (3)
61:22 (3) |
Alison Rowe | . | 68:25 | 68:25 (4)
68:25 (4) |
Shona Prince | 70:00 | 70:00 (5)
70:00 (5) | |
Carla Allmich-Caira | No club membership | 70:17 | 70:17 (6)
70:17 (6) |
Michelle Cochrane | PO A | 75:10 | 75:10 (7)
75:10 (7) |
Entries: 3
F | |||
---|---|---|---|
Jonathan Ricks | RR A | 38:45 | 38:45 (1)
38:45 (1) |
Andrew Slattery | RR A | 38:57 | 38:57 (2)
38:57 (2) |
David Alder | No club membership | 48:50 | 48:50 (3)
48:50 (3) |
Entries: 1
F | |||
---|---|---|---|
Caroline Lewis-Driver | 62:32 | 62:32 (1)
62:32 (1) |
Entries: 6
F | |||
---|---|---|---|
Ken Mansell | BS A | 34:29 | 34:29 (1)
34:29 (1) |
Phil Walker | PO A | 37:14 | 37:14 (2)
37:14 (2) |
Alex Ricks | RR A | 45:50 | 45:50 (3)
45:50 (3) |
Richard Brown | GS A | 49:49 | 49:49 (4)
49:49 (4) |
Alexander Phillips | 55:26 | 55:26 (5)
55:26 (5) | |
Arthur Watson | PO A | 55:59 | 55:59 (6)
55:59 (6) |
Entries: 2
F | |||
---|---|---|---|
Shannon Jones | AO A | 28:31 | 28:31 (1)
28:31 (1) |
Carol Harding | BS A | 42:17 | 42:17 (2)
42:17 (2) |
Entries: 4
F | |||
---|---|---|---|
Jim White | 40:21 | 40:21 (1)
40:21 (1) | |
Mark Bryant | CAS A | 46:33 | 46:33 (2)
46:33 (2) |
Nikolaus Elz | PO A | 58:45 | 58:45 (3)
58:45 (3) |
John Suominen | WE A | 64:20 | 64:20 (4)
64:20 (4) |
Entries: 2
F | |||
---|---|---|---|
Jennifer Webb | AO A | 46:39 | 46:39 (1)
46:39 (1) |
Elizabeth Dunbar | PO A | 57:27 | 57:27 (2)
57:27 (2) |
Entries: 4
F | |||
---|---|---|---|
Zaf Bluett-Jones | AO A | 30:14 | 30:14 (1)
30:14 (1) |
Michael Tedeschi | RR A | 48:22 | 48:22 (2)
48:22 (2) |
Walter Pywell | PO A | 54:40 | 54:40 (3)
54:40 (3) |
James Tailby | 57:22 | 57:22 (4)
57:22 (4) |
Entries: 1
F | |||
---|---|---|---|
Valerie Barker | BS A | 39:02 | 39:02 (1)
39:02 (1) |
Entries: 5
F | |||
---|---|---|---|
Bruce Barnett | BS A | 60:55 | 60:55 (4)
60:55 (4) |
Keith Fifield | RR A | 56:17 | 56:17 (2)
56:17 (2) |
Michael Burt | RR A | 56:30 | 56:30 (3)
56:30 (3) |
Mick Saunders | No club membership | 55:41 | 55:41 (1)
55:41 (1) |
Lawrie Brown | PO A | 66:04 | 66:04 (5)
66:04 (5) |
Entries: 3
F | |||
---|---|---|---|
Monika Binder | PO A | 56:02 | 56:02 (1)
56:02 (1) |
Monika Short | 58:20 | 58:20 (2)
58:20 (2) | |
Pat Miethke | PO A | 59:24 | 59:24 (3)
59:24 (3) |
Entries: 2
Participants: 4
F | |||
---|---|---|---|
Amelie Bouchard | 49:28 | 49:28 (1)
49:28 (1) | |
David Bouchard | 49:28 | 49:28 (1)
49:28 (1) | |
Olathe Gallacher | CAS A | 65:06 | 65:06 (2)
65:06 (2) |
Cameron Rose | CAS A | 65:06 | 65:06 (2)
65:06 (2) |
MP: Mispunch
DNS: Did not start
DNF: Did not finish
NTR: No Time Recorded
DSQ: Disqualified
OT : Overtime