ACT MapRun Street Series: Kambah East, 18-22 Aug

Monday, 22 August 2022
Total Entries: 50
Total Participants: 51
Results on Eventor
Event Info on Eventor

Results by Class | Results by Course


A Plus: Men

Entries: 11


F
Matthew PurcellRR A42:19
42:19 (1)
42:19 (1)
Jack BashfordRR A42:22
42:22 (2)
42:22 (2)
Tim CochranePO A43:08
43:08 (3)
43:08 (3)
Jon GlanvillePO A46:01
46:01 (4)
46:01 (4)
Zachariah Coleman48:46
48:46 (5)
48:46 (5)
Steven Mackenzie55:23
55:23 (6)
55:23 (6)
Peter AntcliffBS A58:30
58:30 (7)
58:30 (7)
Jim White79:55
79:55 (8)
79:55 (8)
Paul ArcherBS A80:22
80:22 (9)
80:22 (9)
John SuominenWE A107:27
107:27 (10)
107:27 (10)
John HardingPO A119:08
119:08 (11)
119:08 (11)

A Plus: Women

Entries: 3


F
Carol HardingBS A58:21
58:21 (1)
58:21 (1)
Shona Prince72:17
72:17 (2)
72:17 (2)
Susan ArcherBS A107:51
107:51 (3)
107:51 (3)

A: Men

Entries: 3


F
Andrew SlatteryRR A36:36
36:36 (1)
36:36 (1)
David Alder43:52
43:52 (2)
43:52 (2)
Florian BenzRR A43:55
43:55 (3)
43:55 (3)

B: Men

Entries: 5


F
Ewen Thompson45:46
45:46 (1)
45:46 (1)
Henry GotzingerGS A47:08
47:08 (2)
47:08 (2)
Anthony SlatyerPO A49:10
49:10 (3)
49:10 (3)
Alexander Phillips51:25
51:25 (4)
51:25 (4)
John SpoonerPO A58:45
58:45 (5)
58:45 (5)

B: Women

Entries: 3


F
Shannon JonesAO A28:03
28:03 (1)
28:03 (1)
Amy TingRR A44:30
44:30 (2)
44:30 (2)
Er Tian Sim57:32
57:32 (3)
57:32 (3)

C: Men

Entries: 4


F
Ken MansellBS A24:19
24:19 (1)
24:19 (1)
Anthony GarrPO A35:39
35:39 (2)
35:39 (2)
John SuominenWE A57:49
57:49 (3)
57:49 (3)
Nikolaus ElzPO A61:50
61:50 (4)
61:50 (4)

C: Women

Entries: 4


F
Carla Allmich-Caira36:40
36:40 (1)
36:40 (1)
Valerie BarkerBS A48:50
48:50 (2)
48:50 (2)
Elizabeth DunbarPO A53:54
53:54 (3)
53:54 (3)
Ann MilliganCAS A70:16
70:16 (4)
70:16 (4)

C: Teams

Entries: 1
Participants: 2


F
Ricky Somerville34:18
34:18 (1)
34:18 (1)
Jim White34:18
34:18 (1)
34:18 (1)

D: Men

Entries: 4


F
Zaf Bluett-JonesAO A25:41
25:41 (1)
25:41 (1)
Ewen Thompson33:02
33:02 (2)
33:02 (2)
Michael TedeschiRR A42:14
42:14 (3)
42:14 (3)
Wal PywellPO A43:34
43:34 (4)
43:34 (4)

D: Women

Entries: 2


F
Sue GarrPO A31:29
31:29 (1)
31:29 (1)
Lyn Alder42:39
42:39 (2)
42:39 (2)

PowerWalk: Men

Entries: 5


F
Bruce BarnettBS A61:10
61:10 (4)
61:10 (4)
Keith FifieldRR A57:41
57:41 (2)
57:41 (2)
Michael BurtRR A57:48
57:48 (3)
57:48 (3)
Lawrie BrownPO A61:49
61:49 (5)
61:49 (5)
Geoff Barker56:36
56:36 (1)
56:36 (1)

PowerWalk: Women

Entries: 5


F
Monika BinderPO A57:45
57:45 (4)
57:45 (4)
Lorraine Tomlins58:57
58:57 (5)
58:57 (5)
Pat MiethkePO A56:19
56:19 (2)
56:19 (2)
Jen Bright57:14
57:14 (3)
57:14 (3)
Michelle CochranePO A33:39
33:39 (1)
33:39 (1)

MP:  Mispunch
DNS: Did not start
DNF: Did not finish
NTR: No Time Recorded
DSQ: Disqualified
OT : Overtime