ACT MapRun Street Series: Crace, 7-9 May

Monday, 09 May 2022
Total Entries: 67
Total Participants: 70
Results on Eventor
Event Info on Eventor

Results by Class | Results by Course


A Plus: Men

Entries: 14


F
Oscar BrownGS A30:01
30:01 (1)
30:01 (1)
Tim CochranePO A31:08
31:08 (2)
31:08 (2)
Ken MansellBS A32:36
32:36 (3)
32:36 (3)
Zachariah Coleman33:55
33:55 (4)
33:55 (4)
Jack Bashford34:16
34:16 (5)
34:16 (5)
Graham Fifield35:36
35:36 (6)
35:36 (6)
Matthew PurcellRR A36:07
36:07 (7)
36:07 (7)
Andrew CheffersWE A37:37
37:37 (8)
37:37 (8)
Jon GlanvillePO A38:02
38:02 (9)
38:02 (9)
Peter AntcliffBS A42:11
42:11 (10)
42:11 (10)
Ash M49:59
49:59 (11)
49:59 (11)
Martin EtheringtonPO A69:44
69:44 (12)
69:44 (12)
John SuominenWE A72:06
72:06 (13)
72:06 (13)
John HardingPO A106:49
106:49 (14)
106:49 (14)

A Plus: Women

Entries: 5


F
Shannon JonesAO A31:00
31:00 (1)
31:00 (1)
Janet Street49:03
49:03 (2)
49:03 (2)
Rowena Woods49:08
49:08 (3)
49:08 (3)
Er Tian Sim50:39
50:39 (4)
50:39 (4)
Michelle CochranePO A62:17
62:17 (5)
62:17 (5)

A: Men

Entries: 6


F
Andrew SlatteryRR A28:36
28:36 (1)
28:36 (1)
Jonathan RicksRR A29:02
29:02 (2)
29:02 (2)
Florian BenzRR A35:12
35:12 (3)
35:12 (3)
Anthony SlatyerPO A37:30
37:30 (4)
37:30 (4)
Peter LambertBS A38:59
38:59 (5)
38:59 (5)
Tom SloanCAS A39:34
39:34 (6)
39:34 (6)

A: Women

Entries: 2


F
Hayley AchurchCAS A40:06
40:06 (1)
40:06 (1)
Bek MilneRR A42:20
42:20 (2)
42:20 (2)

B: Men

Entries: 3


F
Toby BellwoodRR A29:10
29:10 (1)
29:10 (1)
Alexander Phillips40:09
40:09 (2)
40:09 (2)
David Alder41:58
41:58 (3)
41:58 (3)

B: Women

Entries: 8


F
Judith ColmanBS A29:05
29:05 (1)
29:05 (1)
Katrina KellerCAS A30:06
30:06 (2)
30:06 (2)
Carol HardingBS A31:11
31:11 (3)
31:11 (3)
Amelia Walton39:58
39:58 (4)
39:58 (4)
Kathie DentRR A48:47
48:47 (5)
48:47 (5)
C Meils49:02
49:02 (6)
49:02 (6)
Alexandra McAndrew51:04
51:04 (7)
51:04 (7)
Elizabeth DunbarPO A57:04
57:04 (8)
57:04 (8)

C: Men

Entries: 5


F
Jonathan MillerBS A26:45
26:45 (1)
26:45 (1)
Jim White28:15
28:15 (2)
28:15 (2)
James MilliganCAS A30:30
30:30 (3)
30:30 (3)
John SuominenWE A41:38
41:38 (4)
41:38 (4)
Nikolaus ElzPO A46:50
46:50 (5)
46:50 (5)

C: Women

Entries: 5


F
Sue GarrPO A30:15
30:15 (1)
30:15 (1)
Jennifer WebbAO A32:43
32:43 (2)
32:43 (2)
Nikki Milne43:12
43:12 (3)
43:12 (3)
Valerie BarkerBS A46:13
46:13 (4)
46:13 (4)
Ann MilliganCAS A50:26
50:26 (5)
50:26 (5)

D: Men

Entries: 1


F
Michael TedeschiRR A28:29
28:29 (1)
28:29 (1)

D: Women

Entries: 1


F
Martina BroderCAS A20:47
20:47 (1)
20:47 (1)

PowerWalk: Men

Entries: 8


F
Bruce BarnettBS A54:23
54:23 (4)
54:23 (4)
Keith FifieldRR A60:48
60:48 (8)
60:48 (8)
Lawrie BrownPO A60:47
60:47 (7)
60:47 (7)
Eric WainwrightRR A57:00
57:00 (5)
57:00 (5)
Mick Saunders52:16
52:16 (3)
52:16 (3)
Oliver BellwoodRR A59:05
59:05 (6)
59:05 (6)
Henry GotzingerGS A27:39
27:39 (1)
27:39 (1)
Michael BurtRR A29:34
29:34 (2)
29:34 (2)

PowerWalk: Women

Entries: 6


F
Monika BinderPO A56:38
56:38 (3)
56:38 (3)
Rosemarie EdwardsWE A58:36
58:36 (4)
58:36 (4)
Pat MiethkePO A62:54
62:54 (5)
62:54 (5)
Jen Cheffers54:23
54:23 (1)
54:23 (1)
Lorraine Tomlins56:10
56:10 (2)
56:10 (2)
Melanie Stamell63:28
63:28 (6)
63:28 (6)

PowerWalk: Teams

Entries: 3
Participants: 6


F
Cressida McGarrigan60:46
60:46 (3)
60:46 (3)
Lucie McGarrigan60:46
60:46 (3)
60:46 (3)
Geoff Barker45:23
45:23 (2)
45:23 (2)
Monika Short45:23
45:23 (2)
45:23 (2)
Liz Harrison39:02
39:02 (1)
39:02 (1)
Stephen Harrison39:02
39:02 (1)
39:02 (1)

MP:  Mispunch
DNS: Did not start
DNF: Did not finish
NTR: No Time Recorded
DSQ: Disqualified
OT : Overtime