ACT MapRun Street Series: Turner, 26-28 Mar

Monday, 28 March 2022
Total Entries: 72
Total Participants: 75
Results on Eventor
Event Info on Eventor

Results by Class | Results by Course


A Plus: Men

Entries: 11


F
Tim CochranePO A40:50
40:50 (1)
40:50 (1)
Kasimir Gregory43:02
43:02 (2)
43:02 (2)
Oscar BrownGS A46:14
46:14 (3)
46:14 (3)
Zachariah Coleman48:17
48:17 (4)
48:17 (4)
Jon GlanvillePO A49:18
49:18 (5)
49:18 (5)
Jack Bashford52:43
52:43 (6)
52:43 (6)
Leroy Dickie57:26
57:26 (7)
57:26 (7)
Peter LambertBS A57:51
57:51 (8)
57:51 (8)
Peter AntcliffBS A64:30
64:30 (9)
64:30 (9)
Martin EtheringtonPO A90:39
90:39 (10)
90:39 (10)
John HardingPO A141:18
141:18 (11)
141:18 (11)

A Plus: Women

Entries: 4


F
Shannon JonesAO A46:09
46:09 (1)
46:09 (1)
Carol HardingBS A60:49
60:49 (2)
60:49 (2)
Janet Street66:31
66:31 (3)
66:31 (3)
Michelle CochranePO A93:55
93:55 (4)
93:55 (4)

A: Men

Entries: 4


F
Jonathan RicksRR A39:40
39:40 (1)
39:40 (1)
Andrew SlatteryRR A40:10
40:10 (2)
40:10 (2)
Matt DolceCAS A53:36
53:36 (3)
53:36 (3)
David Alder57:07
57:07 (4)
57:07 (4)

A: Women

Entries: 1


F
Kerry DickieRR A74:20
74:20 (1)
74:20 (1)

B: Men

Entries: 6


F
Andrew JohnsonBS A33:17
33:17 (1)
33:17 (1)
Greg LanePO A34:20
34:20 (2)
34:20 (2)
Toby BellwoodRR A37:43
37:43 (3)
37:43 (3)
Tony GarrPO A42:52
42:52 (4)
42:52 (4)
Alexander Phillips50:49
50:49 (5)
50:49 (5)
Andrew CheffersWE A54:36
54:36 (6)
54:36 (6)

B: Women

Entries: 9


F
Carol HardingBS A38:05
38:05 (1)
38:05 (1)
Edith GrayAO A44:32
44:32 (2)
44:32 (2)
Jane BarnettBS A48:00
48:00 (3)
48:00 (3)
Jane Pulford49:26
49:26 (4)
49:26 (4)
Amelia Walton49:59
49:59 (5)
49:59 (5)
Carla Allmich-Caira54:04
54:04 (6)
54:04 (6)
S Meal56:38
56:38 (7)
56:38 (7)
Elizabeth DunbarPO A64:02
64:02 (8)
64:02 (8)
Alexandra McAndrew65:30
65:30 (9)
65:30 (9)

C: Men

Entries: 6


F
Robert Torley35:53
35:53 (1)
35:53 (1)
Max WalterRR A41:02
41:02 (2)
41:02 (2)
Ewen Thompson45:17
45:17 (3)
45:17 (3)
Gary Caira51:35
51:35 (4)
51:35 (4)
John SuominenWE A60:28
60:28 (5)
60:28 (5)
Nikolaus ElzPO A70:19
70:19 (6)
70:19 (6)

C: Women

Entries: 9


F
Allison Jones35:59
35:59 (1)
35:59 (1)
Ellen JohnsonBS A36:15
36:15 (2)
36:15 (2)
Sue GarrPO A39:04
39:04 (3)
39:04 (3)
Susan HallissyBS A46:51
46:51 (4)
46:51 (4)
Amanda Galbraith47:33
47:33 (5)
47:33 (5)
Annika Morling49:23
49:23 (6)
49:23 (6)
Valerie BarkerBS A53:42
53:42 (7)
53:42 (7)
Kara Banks55:41
55:41 (8)
55:41 (8)
Colleen MockPO A67:37
67:37 (9)
67:37 (9)

D: Men

Entries: 3


F
Michael TedeschiRR A34:38
34:38 (1)
34:38 (1)
Ed TownerCAS A42:40
42:40 (2)
42:40 (2)
Walter PywellPO A47:19
47:19 (3)
47:19 (3)

D: Women

Entries: 3


F
Shona Prince29:06
29:06 (1)
29:06 (1)
Ann IngwersenPO A40:35
40:35 (2)
40:35 (2)
Lynette Alder49:56
49:56 (3)
49:56 (3)

D: Teams

Entries: 2
Participants: 4


F
Ann MilliganCAS A47:35
47:35 (1)
47:35 (1)
James Milligan47:35
47:35 (1)
47:35 (1)
Liz Harrison47:51
47:51 (2)
47:51 (2)
Stephen Harrison47:51
47:51 (2)
47:51 (2)

PowerWalk: Men

Entries: 6


F
Bruce BarnettBS A61:30
61:30 (6)
61:30 (6)
Keith FifieldRR A57:15
57:15 (3)
57:15 (3)
Jim White57:05
57:05 (2)
57:05 (2)
Eric WainwrightRR A60:59
60:59 (5)
60:59 (5)
Michael BurtRR A57:36
57:36 (4)
57:36 (4)
Lawrie BrownPO A54:19
54:19 (1)
54:19 (1)

PowerWalk: Women

Entries: 7


F
Monika BinderPO A55:08
55:08 (1)
55:08 (1)
Abigail Manning63:58
63:58 (5)
63:58 (5)
Lorraine Tomlins58:03
58:03 (3)
58:03 (3)
Pat MiethkePO A61:29
61:29 (4)
61:29 (4)
Jen Cheffers55:19
55:19 (2)
55:19 (2)
Susan ArcherBS A66:22
66:22 (6)
66:22 (6)
Naomi Kirkland68:19
68:19 (7)
68:19 (7)

PowerWalk: Teams

Entries: 1
Participants: 2


F
Cressida McGarrigan57:57
57:57 (1)
57:57 (1)
Lucie McGarrigan57:57
57:57 (1)
57:57 (1)

MP:  Mispunch
DNS: Did not start
DNF: Did not finish
NTR: No Time Recorded
DSQ: Disqualified
OT : Overtime