ACT MapRun Street Series: O'Conner - Lyneham, 12-14 Mar

Monday, 14 March 2022
Total Entries: 63
Total Participants: 68
Results on Eventor
Event Info on Eventor

Results by Class | Results by Course


A Plus: Men

Entries: 11


F
Kasimir Gregory37:54
37:54 (1)
37:54 (1)
Tim CochranePO A40:25
40:25 (2)
40:25 (2)
Zachariah Coleman46:10
46:10 (3)
46:10 (3)
Jon GlanvillePO A48:15
48:15 (4)
48:15 (4)
Leroy Dickie49:48
49:48 (5)
49:48 (5)
Geoff Stacey55:00
55:00 (6)
55:00 (6)
Margers Krams55:36
55:36 (7)
55:36 (7)
Peter AntcliffBS A59:18
59:18 (8)
59:18 (8)
Oliver GotzingerGS A59:48
59:48 (9)
59:48 (9)
Martin EtheringtonPO A83:03
83:03 (10)
83:03 (10)
John HardingPO A119:17
119:17 (11)
119:17 (11)

A Plus: Women

Entries: 2


F
Melissa ClarkePO A42:22
42:22 (1)
42:22 (1)
Amanda Galbraith104:38
104:38 (2)
104:38 (2)

A Plus: Teams

Entries: 1
Participants: 2


F
Jack Bashford46:18
46:18 (1)
46:18 (1)
Matthew PurcellRR A46:18
46:18 (1)
46:18 (1)

A: Men

Entries: 5


F
Andrew SlatteryRR A35:33
35:33 (1)
35:33 (1)
Florian BenzRR A41:59
41:59 (2)
41:59 (2)
Graham Fifield44:57
44:57 (3)
44:57 (3)
Chris AndersenBS A44:58
44:58 (4)
44:58 (4)
Anthony SlatyerPO A54:22
54:22 (5)
54:22 (5)

A: Women

Entries: 1


F
Colleen MockPO A124:18
124:18 (1)
124:18 (1)

A: Teams

Entries: 1
Participants: 2


F
Amelia Walton56:40
56:40 (1)
56:40 (1)
Daniel Green56:40
56:40 (1)
56:40 (1)

B: Men

Entries: 7


F
Greg LanePO A33:58
33:58 (1)
33:58 (1)
Henry GotzingerGS A35:41
35:41 (2)
35:41 (2)
Andrew JohnsonBS A36:13
36:13 (3)
36:13 (3)
Toby BellwoodRR A38:28
38:28 (4)
38:28 (4)
Hugh JorgensenRR A49:43
49:43 (5)
49:43 (5)
Geoff Hudson50:25
50:25 (6)
50:25 (6)
Alexander Phillips50:29
50:29 (7)
50:29 (7)

B: Women

Entries: 4


F
Carol HardingBS A41:22
41:22 (1)
41:22 (1)
Edith GrayAO A42:37
42:37 (2)
42:37 (2)
Amy TingRR A47:46
47:46 (3)
47:46 (3)
Sandra Krama53:25
53:25 (4)
53:25 (4)

C: Men

Entries: 3


F
Jim White44:16
44:16 (1)
44:16 (1)
John SuominenWE A60:29
60:29 (2)
60:29 (2)
Nikolaus ElzPO A60:38
60:38 (3)
60:38 (3)

C: Women

Entries: 5


F
Marilla Cavenagh33:14
33:14 (1)
33:14 (1)
Ellen JohnsonBS A36:35
36:35 (2)
36:35 (2)
Sue GarrPO A38:56
38:56 (3)
38:56 (3)
Jennifer WebbAO A39:01
39:01 (4)
39:01 (4)
Elizabeth DunbarPO A49:57
49:57 (5)
49:57 (5)

C: Teams

Entries: 1
Participants: 2


F
Cressida McGarrigan62:27
62:27 (1)
62:27 (1)
Lucie McGarrigan62:27
62:27 (1)
62:27 (1)

D: Men

Entries: 1


F
Walter PywellPO A36:01
36:01 (1)
36:01 (1)

D: Women

Entries: 4


F
Shona Prince21:33
21:33 (1)
21:33 (1)
Ann IngwersenPO A30:15
30:15 (2)
30:15 (2)
Lynette Alder34:32
34:32 (3)
34:32 (3)
Er Tian Sim56:03
56:03 (4)
56:03 (4)

D: Teams

Entries: 1
Participants: 2


F
Ann Milligan39:45
39:45 (1)
39:45 (1)
James Milligan39:45
39:45 (1)
39:45 (1)

PowerWalk: Men

Entries: 8


F
Bruce BarnettBS A53:58
53:58 (2)
53:58 (2)
Keith FifieldRR A59:32
59:32 (5)
59:32 (5)
Lawrie BrownPO A61:03
61:03 (7)
61:03 (7)
Eric WainwrightRR A61:24
61:24 (8)
61:24 (8)
Mick Saunders57:09
57:09 (4)
57:09 (4)
Phil WalkerPO A60:00
60:00 (6)
60:00 (6)
Oliver BellwoodRR A55:45
55:45 (3)
55:45 (3)
Michael BurtRR A37:39
37:39 (1)
37:39 (1)

PowerWalk: Women

Entries: 7


F
Monika BinderPO A57:23
57:23 (3)
57:23 (3)
Michelle CochranePO A46:25
46:25 (1)
46:25 (1)
Pat MiethkePO A62:29
62:29 (5)
62:29 (5)
Schon Hudson56:01
56:01 (2)
56:01 (2)
Vineta Freimane62:28
62:28 (4)
62:28 (4)
Rosemarie EdwardsWE A89:05
89:05 (7)
89:05 (7)
Susan ArcherBS A71:51
71:51 (6)
71:51 (6)

PowerWalk: Teams

Entries: 1
Participants: 2


F
Geoff Barker60:00
60:00 (1)
60:00 (1)
Monika Short60:00
60:00 (1)
60:00 (1)

MP:  Mispunch
DNS: Did not start
DNF: Did not finish
NTR: No Time Recorded
DSQ: Disqualified
OT : Overtime