ACT MapRun Street Series: Isaacs-O'Malley, 5-7 Mar

Monday, 07 March 2022
Total Entries: 68
Total Participants: 71
Results on Eventor
Event Info on Eventor

Results by Class | Results by Course


A Plus: Men

Entries: 12


F
Tim CochranePO A39:25
39:25 (1)
39:25 (1)
Kasimir Gregory41:11
41:11 (2)
41:11 (2)
Geoff Stacey43:15
43:15 (3)
43:15 (3)
Oscar BrownGS A45:45
45:45 (4)
45:45 (4)
Jon GlanvillePO A52:33
52:33 (5)
52:33 (5)
Zachariah Coleman53:55
53:55 (6)
53:55 (6)
Margers Krams59:12
59:12 (7)
59:12 (7)
Peter AntcliffBS A67:35
67:35 (8)
67:35 (8)
Scott McTaggart69:40
69:40 (9)
69:40 (9)
Geoff Hudson78:50
78:50 (10)
78:50 (10)
Martin EtheringtonPO A86:39
86:39 (11)
86:39 (11)
John HardingPO A126:20
126:20 (12)
126:20 (12)

A Plus: Women

Entries: 1


F
Shannon JonesAO A43:00
43:00 (1)
43:00 (1)

A Plus: Teams

Entries: 1
Participants: 2


F
Matthew PurcellRR A48:22
48:22 (1)
48:22 (1)
Jack Bashford48:22
48:22 (1)
48:22 (1)

A: Men

Entries: 7


F
Andrew SlatteryRR A38:20
38:20 (1)
38:20 (1)
Florian BenzRR A43:31
43:31 (2)
43:31 (2)
Chris AndersenBS A48:10
48:10 (3)
48:10 (3)
Andrew CheffersWE A54:48
54:48 (4)
54:48 (4)
Andrew ShiptonBS A55:16
55:16 (5)
55:16 (5)
David Alder56:31
56:31 (6)
56:31 (6)
Anthony SlatyerPO A56:48
56:48 (7)
56:48 (7)

A: Women

Entries: 1


F
Amelia Walton61:04
61:04 (1)
61:04 (1)

B: Men

Entries: 8


F
Greg LanePO A37:07
37:07 (1)
37:07 (1)
Andrew JohnsonBS A38:52
38:52 (2)
38:52 (2)
Tony GarrPO A40:32
40:32 (3)
40:32 (3)
Hugh JorgensenRR A47:29
47:29 (4)
47:29 (4)
Geoff Hudson48:56
48:56 (5)
48:56 (5)
Richard BrownGS A53:55
53:55 (6)
53:55 (6)
Alexander Phillips55:26
55:26 (7)
55:26 (7)
Phil WalkerPO A59:36
59:36 (8)
59:36 (8)

B: Women

Entries: 7


F
Amy TingRR A50:58
50:58 (1)
50:58 (1)
Carol HardingBS A51:40
51:40 (2)
51:40 (2)
Jane BarnettBS A55:00
55:00 (3)
55:00 (3)
Annika Morling57:44
57:44 (4)
57:44 (4)
Alexandra McAndrew58:19
58:19 (5)
58:19 (5)
Sandra Krama58:40
58:40 (6)
58:40 (6)
Bek Milne60:33
60:33 (7)
60:33 (7)

C: Men

Entries: 5


F
Andrew HobsonBS A34:30
34:30 (1)
34:30 (1)
Jim White42:06
42:06 (2)
42:06 (2)
John SuominenWE A58:04
58:04 (3)
58:04 (3)
Nikolaus ElzPO A65:53
65:53 (4)
65:53 (4)
Terry Donohoe73:00
73:00 (5)
73:00 (5)

C: Women

Entries: 7


F
Justine HobsonBS A31:36
31:36 (1)
31:36 (1)
Sue GarrPO A34:31
34:31 (2)
34:31 (2)
Ellen JohnsonBS A35:10
35:10 (3)
35:10 (3)
S Meal55:42
55:42 (4)
55:42 (4)
Valerie BarkerBS A55:44
55:44 (5)
55:44 (5)
Elizabeth DunbarPO A58:26
58:26 (6)
58:26 (6)
Er Tian Sim59:29
59:29 (7)
59:29 (7)

D: Men

Entries: 1


F
Ewen Thompson37:01
37:01 (1)
37:01 (1)

D: Women

Entries: 3


F
Lynette Alder44:44
44:44 (1)
44:44 (1)
Rebecca TedeschiRR A48:16
48:16 (2)
48:16 (2)
Martina BroderCAS A49:14
49:14 (3)
49:14 (3)

PowerWalk: Men

Entries: 6


F
Keith FifieldRR A63:02
63:02 (4)
63:02 (4)
Paul ArcherBS A55:14
55:14 (2)
55:14 (2)
Lawrie BrownPO A62:32
62:32 (3)
62:32 (3)
Eric WainwrightRR A63:58
63:58 (5)
63:58 (5)
Mick Saunders70:33
70:33 (6)
70:33 (6)
Michael BurtRR A19:45
19:45 (1)
19:45 (1)

PowerWalk: Women

Entries: 7


F
Pat MiethkePO A57:44
57:44 (3)
57:44 (3)
Lorraine Tomlins58:10
58:10 (4)
58:10 (4)
Parissa Poulis60:00
60:00 (5)
60:00 (5)
Susan ArcherBS A57:31
57:31 (2)
57:31 (2)
Michelle CochranePO A35:01
35:01 (1)
35:01 (1)
Schon Hudson63:41
63:41 (6)
63:41 (6)
Rosemarie EdwardsWE A69:39
69:39 (7)
69:39 (7)

PowerWalk: Teams

Entries: 2
Participants: 4


F
Geoff Barker59:00
59:00 (2)
59:00 (2)
Monika Short59:00
59:00 (2)
59:00 (2)
Jeff Popple56:13
56:13 (1)
56:13 (1)
Michael Popple56:13
56:13 (1)
56:13 (1)

MP:  Mispunch
DNS: Did not start
DNF: Did not finish
NTR: No Time Recorded
DSQ: Disqualified
OT : Overtime