ACT MapRun Street Series: Coombs, 26-28 Feb

Monday, 28 February 2022
Total Entries: 66
Total Participants: 70
Results on Eventor
Event Info on Eventor

Results by Class | Results by Course


A Plus: Men

Entries: 9


F
Tim CochranePO A47:35
47:35 (1)
47:35 (1)
Kasimir Gregory49:28
49:28 (2)
49:28 (2)
Zachariah Coleman53:34
53:34 (3)
53:34 (3)
Geoff Stacey55:00
55:00 (4)
55:00 (4)
Jon GlanvillePO A59:40
59:40 (5)
59:40 (5)
Leroy Dickie60:03
60:03 (6)
60:03 (6)
Peter AntcliffBS A70:30
70:30 (7)
70:30 (7)
Martin EtheringtonPO A101:39
101:39 (8)
101:39 (8)
John HardingPO A127:11
127:11 (9)
127:11 (9)

A Plus: Women

Entries: 3


F
Shannon JonesAO A49:38
49:38 (1)
49:38 (1)
Carol HardingBS A67:02
67:02 (2)
67:02 (2)
Janet Street80:13
80:13 (3)
80:13 (3)

A: Men

Entries: 9


F
Andrew SlatteryRR A43:26
43:26 (1)
43:26 (1)
Graham Fifield44:57
44:57 (2)
44:57 (2)
Jonathan RicksRR A47:08
47:08 (3)
47:08 (3)
Florian BenzRR A52:52
52:52 (4)
52:52 (4)
Jack Bashford56:10
56:10 (5)
56:10 (5)
Matthew PurcellRR A59:35
59:35 (6)
59:35 (6)
Andrew ShiptonBS A62:01
62:01 (7)
62:01 (7)
Anthony SlatyerPO A62:59
62:59 (8)
62:59 (8)
Cameron Curry67:42
67:42 (9)
67:42 (9)

A: Women

Entries: 1


F
Judith ColmanBS A53:25
53:25 (1)
53:25 (1)

B: Men

Entries: 7


F
Ken MansellBS A36:58
36:58 (1)
36:58 (1)
Greg LanePO A39:57
39:57 (2)
39:57 (2)
Andrew JohnsonBS A41:28
41:28 (3)
41:28 (3)
Tony GarrPO A49:57
49:57 (4)
49:57 (4)
Peter AntcliffBS A50:44
50:44 (5)
50:44 (5)
Toby BellwoodRR A53:50
53:50 (6)
53:50 (6)
Hugh JorgensenRR A54:06
54:06 (7)
54:06 (7)

B: Women

Entries: 3


F
Carol HardingBS A44:14
44:14 (1)
44:14 (1)
Justine HobsonBS A45:56
45:56 (2)
45:56 (2)
Kerry DickieRR A60:30
60:30 (3)
60:30 (3)

C: Men

Entries: 4


F
Andrew HobsonBS A36:33
36:33 (1)
36:33 (1)
Jim White44:16
44:16 (2)
44:16 (2)
John SuominenWE A60:21
60:21 (3)
60:21 (3)
Nikolaus ElzPO A69:33
69:33 (4)
69:33 (4)

C: Women

Entries: 8


F
Marilla Cavenagh33:14
33:14 (1)
33:14 (1)
Ellen JohnsonBS A36:35
36:35 (2)
36:35 (2)
Sue GarrPO A39:46
39:46 (3)
39:46 (3)
Susan HallissyBS A47:00
47:00 (4)
47:00 (4)
Valerie BarkerBS A52:58
52:58 (5)
52:58 (5)
Annika Morling54:59
54:59 (6)
54:59 (6)
Er Tian Sim57:28
57:28 (7)
57:28 (7)
Elizabeth DunbarPO A66:15
66:15 (8)
66:15 (8)

C: Teams

Entries: 2


F
Gary Caira45:57
45:57 (2)
45:57 (2)
Carla Allmich-Caira45:55
45:55 (1)
45:55 (1)

D: Men

Entries: 3


F
Ed TownerCAS A42:22
42:22 (1)
42:22 (1)
Walter PywellPO A50:30
50:30 (2)
50:30 (2)
Michael TedeschiRR A50:49
50:49 (3)
50:49 (3)

D: Women

Entries: 5


F
Jo HobsonBS A29:01
29:01 (1)
29:01 (1)
Michelle CochranePO A38:03
38:03 (2)
38:03 (2)
Shona Prince41:00
41:00 (3)
41:00 (3)
Amanda Galbraith43:59
43:59 (4)
43:59 (4)
Melanie Couper53:43
53:43 (5)
53:43 (5)

D: Teams

Entries: 1
Participants: 2


F
Martina BroderCAS A29:18
29:18 (1)
29:18 (1)
Katrina RoperCAS A29:18
29:18 (1)
29:18 (1)

PowerWalk: Men

Entries: 6


F
Eric WainwrightRR A61:24
61:24 (6)
61:24 (6)
Mick Saunders56:08
56:08 (2)
56:08 (2)
Lawrie BrownPO A60:35
60:35 (5)
60:35 (5)
Phil WalkerPO A59:47
59:47 (4)
59:47 (4)
Henry Benz59:12
59:12 (3)
59:12 (3)
Michael BurtRR A37:39
37:39 (1)
37:39 (1)

PowerWalk: Women

Entries: 2


F
Pat MiethkePO A59:16
59:16 (1)
59:16 (1)
Rosemarie EdwardsWE A64:06
64:06 (2)
64:06 (2)

PowerWalk: Teams

Entries: 3
Participants: 6


F
Cressida McGarrigan57:30
57:30 (2)
57:30 (2)
Lucie McGarrigan57:30
57:30 (2)
57:30 (2)
Geoff Barker60:00
60:00 (3)
60:00 (3)
Monika Short60:00
60:00 (3)
60:00 (3)
Andrew CheffersWE A56:24
56:24 (1)
56:24 (1)
Jen Cheffers56:24
56:24 (1)
56:24 (1)

MP:  Mispunch
DNS: Did not start
DNF: Did not finish
NTR: No Time Recorded
DSQ: Disqualified
OT : Overtime