ACT MapRun Street Series: Fadden-Gowrie, 5-7 Feb

Monday, 07 February 2022
Total Entries: 58
Total Participants: 60
Results on Eventor
Event Info on Eventor

Results by Class | Results by Course


A Plus: Men

Entries: 9


F
Tim CochranePO A34:11
34:11 (1)
34:11 (1)
Kasimir Gregory41:30
41:30 (2)
41:30 (2)
Joseph WilsonBS A48:18
48:18 (3)
48:18 (3)
Jon GlanvillePO A48:42
48:42 (4)
48:42 (4)
Andrew CheffersWE A54:20
54:20 (5)
54:20 (5)
Peter AntcliffBS A61:01
61:01 (6)
61:01 (6)
David Alder61:40
61:40 (7)
61:40 (7)
Martin EtheringtonPO A86:43
86:43 (8)
86:43 (8)
John HardingPO A120:05
120:05 (9)
120:05 (9)

A Plus: Women

Entries: 1


F
Shannon JonesAO A40:02
40:02 (1)
40:02 (1)

A Plus: Teams

Entries: 1
Participants: 2


F
Matthew PurcellRR A46:34
46:34 (1)
46:34 (1)
Jack Bashford46:34
46:34 (1)
46:34 (1)

A: Men

Entries: 7


F
Andrew SlatteryRR A34:35
34:35 (1)
34:35 (1)
Jonathan RicksRR A37:53
37:53 (2)
37:53 (2)
Anthony SlatyerPO A45:54
45:54 (3)
45:54 (3)
Chris AndersenBS A46:08
46:08 (4)
46:08 (4)
Florian Benz47:52
47:52 (5)
47:52 (5)
Andrew ShiptonBS A50:34
50:34 (6)
50:34 (6)
Jonathan MillerBS A54:45
54:45 (7)
54:45 (7)

B: Men

Entries: 4


F
Michael Reed28:57
28:57 (1)
28:57 (1)
Greg LanePO A38:32
38:32 (2)
38:32 (2)
Peter AntcliffBS A48:53
48:53 (3)
48:53 (3)
Hugh JorgensenRR A52:26
52:26 (4)
52:26 (4)

B: Women

Entries: 3


F
Judith ColmanBS A38:14
38:14 (1)
38:14 (1)
Carol HardingBS A39:39
39:39 (2)
39:39 (2)
Justine HobsonBS A40:12
40:12 (3)
40:12 (3)

C: Men

Entries: 6


F
Terry Donohoe27:30
27:30 (1)
27:30 (1)
Andrew HobsonBS A33:28
33:28 (2)
33:28 (2)
Jim White34:51
34:51 (3)
34:51 (3)
Ewen Thompson43:23
43:23 (4)
43:23 (4)
Nikolaus ElzPO A54:54
54:54 (5)
54:54 (5)
John SuominenWE A54:55
54:55 (6)
54:55 (6)

C: Women

Entries: 8


F
Edith GrayAO A36:26
36:26 (1)
36:26 (1)
Jennifer WebbAO A37:11
37:11 (2)
37:11 (2)
Susan HallissyBS A40:51
40:51 (3)
40:51 (3)
Amanda Galbraith45:19
45:19 (4)
45:19 (4)
Valerie BarkerBS A45:55
45:55 (5)
45:55 (5)
Michelle CochranePO A47:50
47:50 (6)
47:50 (6)
Elizabeth DunbarPO A57:04
57:04 (7)
57:04 (7)
Martina Broder57:29
57:29 (8)
57:29 (8)

C: Teams

Entries: 2


F
Carla Allmich-Caira56:34
56:34 (1)
56:34 (1)
Gary Caira57:02
57:02 (2)
57:02 (2)

D: Men

Entries: 3


F
Michael TedeschiRR A35:38
35:38 (1)
35:38 (1)
Ed TownerCAS A40:27
40:27 (2)
40:27 (2)
Walter PywellPO A52:48
52:48 (3)
52:48 (3)

D: Women

Entries: 4


F
Shona Prince29:05
29:05 (1)
29:05 (1)
Jo HobsonBS A34:09
34:09 (2)
34:09 (2)
Emily Stewart-Reed41:39
41:39 (3)
41:39 (3)
Naomi Kirkland54:03
54:03 (4)
54:03 (4)

PowerWalk: Men

Entries: 5


F
Keith FifieldRR A61:45
61:45 (5)
61:45 (5)
Eric WainwrightRR A61:29
61:29 (4)
61:29 (4)
Lawrie BrownPO A53:29
53:29 (1)
53:29 (1)
Mick Saunders57:16
57:16 (2)
57:16 (2)
Henry Benz57:26
57:26 (3)
57:26 (3)

PowerWalk: Women

Entries: 4


F
Pat MiethkePO A60:49
60:49 (2)
60:49 (2)
Schon Hudson62:26
62:26 (3)
62:26 (3)
Rosemarie EdwardsWE A59:18
59:18 (1)
59:18 (1)
Jody Higgins70:24
70:24 (4)
70:24 (4)

PowerWalk: Teams

Entries: 1
Participants: 2


F
Jeff Popple58:59
58:59 (1)
58:59 (1)
Michael Popple58:59
58:59 (1)
58:59 (1)

MP:  Mispunch
DNS: Did not start
DNF: Did not finish
NTR: No Time Recorded
DSQ: Disqualified
OT : Overtime