ACT MapRun Street Series, Waramanga-Fisher, 20-22 Nov

Monday, 22 November 2021
Total Entries: 64
Total Participants: 67
Results on Eventor
Event Info on Eventor

Results by Class | Results by Course


A: Men

Entries: 7


F
Andrew SlatteryRR A36:33
36:33 (1)
36:33 (1)
Florian Benz43:47
43:47 (2)
43:47 (2)
Joseph WilsonBS A45:18
45:18 (3)
45:18 (3)
Andrew Cheffers46:49
46:49 (4)
46:49 (4)
Andrew Shipton48:40
48:40 (5)
48:40 (5)
Anthony SlatyerPO A52:34
52:34 (6)
52:34 (6)
Zac ZahariasBS A56:19
56:19 (7)
56:19 (7)

A: Women

Entries: 1


F
Keira Banks38:40
38:40 (1)
38:40 (1)

B: Men

Entries: 8


F
Michael Reed29:02
29:02 (1)
29:02 (1)
Greg LanePO A33:26
33:26 (2)
33:26 (2)
Toby BellwoodRR A38:36
38:36 (3)
38:36 (3)
Jack Bashford41:21
41:21 (4)
41:21 (4)
Hugh Jorgensen43:36
43:36 (5)
43:36 (5)
Alexander Phillips45:50
45:50 (6)
45:50 (6)
Jonathan MillerBS A46:12
46:12 (7)
46:12 (7)
Thompson Ewen51:48
51:48 (8)
51:48 (8)

B: Women

Entries: 5


F
Carol HardingBS A38:47
38:47 (1)
38:47 (1)
Marilla Cavenagh39:33
39:33 (2)
39:33 (2)
Judith ColmanBS A42:06
42:06 (3)
42:06 (3)
Shona Prince49:25
49:25 (4)
49:25 (4)
Alexandra McAndrew61:37
61:37 (5)
61:37 (5)

C: Men

Entries: 5


F
Andrew HobsonBS A31:50
31:50 (1)
31:50 (1)
Jim White39:52
39:52 (2)
39:52 (2)
Richard BrownGS A42:00
42:00 (3)
42:00 (3)
Nikolaus ElzPO A48:06
48:06 (4)
48:06 (4)
John SuominenWE A52:29
52:29 (5)
52:29 (5)

C: Women

Entries: 9


F
Justine HobsonBS A27:45
27:45 (1)
27:45 (1)
Carol Masters31:18
31:18 (2)
31:18 (2)
Jennifer WebbAO A34:24
34:24 (3)
34:24 (3)
Amanda Galbraith35:40
35:40 (4)
35:40 (4)
Leena Cavenagh43:00
43:00 (5)
43:00 (5)
Susan HallissyBS A44:36
44:36 (6)
44:36 (6)
Harrysson SusanneBS A45:57
45:57 (7)
45:57 (7)
Valerie BarkerBS A47:25
47:25 (8)
47:25 (8)
Elizabeth DunbarPO A49:11
49:11 (9)
49:11 (9)

D: Men

Entries: 5


F
Matthew Purcell24:36
24:36 (1)
24:36 (1)
Ed Towner39:49
39:49 (2)
39:49 (2)
Peter Palmer47:27
47:27 (3)
47:27 (3)
Wal PywellPO A55:42
55:42 (4)
55:42 (4)
Henry Benz73:53
73:53 (5)
73:53 (5)

D: Women

Entries: 1


F
Edith GrayAO A30:23
30:23 (1)
30:23 (1)

D: Teams

Entries: 1
Participants: 2


F
Emily Stewart-Reed50:00
50:00 (1)
50:00 (1)
Michelle Welch50:00
50:00 (1)
50:00 (1)

PowerWalk: Men

Entries: 6


F
Keith FifieldRR A58:56
58:56 (2)
58:56 (2)
Michael BurtRR A51:46
51:46 (1)
51:46 (1)
Eric Wainwright60:02
60:02 (4)
60:02 (4)
Lawrie BrownPO A65:05
65:05 (5)
65:05 (5)
John HardingPO A59:24
59:24 (3)
59:24 (3)
Narasimha BandiPO A74:57
74:57 (6)
74:57 (6)

PowerWalk: Women

Entries: 6


F
Michelle CochranePO A57:10
57:10 (4)
57:10 (4)
Rosemarie EdwardsWE A54:51
54:51 (2)
54:51 (2)
Lorraine Tomlins56:10
56:10 (3)
56:10 (3)
Sonya Glasson67:22
67:22 (6)
67:22 (6)
Pat MiethkePO A58:21
58:21 (5)
58:21 (5)
Jen Bright38:05
38:05 (1)
38:05 (1)

PowerWalk: Teams

Entries: 2
Participants: 4


F
Geoff Barker57:36
57:36 (1)
57:36 (1)
Monika Short57:36
57:36 (1)
57:36 (1)
Jeff Popple57:44
57:44 (2)
57:44 (2)
Michael Popple57:44
57:44 (2)
57:44 (2)

A Plus: Men

Entries: 6


F
Jon GlanvillePO A52:21
52:21 (1)
52:21 (1)
Peter Lambert53:58
53:58 (2)
53:58 (2)
Matt Dolce61:05
61:05 (3)
61:05 (3)
Peter AntcliffBS A66:19
66:19 (4)
66:19 (4)
Tim CochranePO A82:00
82:00 (5)
82:00 (5)
Martin Etherington86:50
86:50 (6)
86:50 (6)

A Plus: Women

Entries: 2


F
Melissa ClarkePO A44:51
44:51 (1)
44:51 (1)
Amelia Walton52:25
52:25 (2)
52:25 (2)

MP:  Mispunch
DNS: Did not start
DNF: Did not finish
NTR: No Time Recorded
DSQ: Disqualified
OT : Overtime