ACT MapRun Street Series, Bonner-Forde, 6-8 Nov

Monday, 08 November 2021
Total Entries: 50
Total Participants: 53
Results on Eventor
Event Info on Eventor

Results by Class | Results by Course


A: Men

Entries: 10


F
Tim CochranePO A45:00
45:00 (1)
45:00 (1)
Andrew SlatteryRR A46:28
46:28 (2)
46:28 (2)
Matthew PurcellGS A46:32
46:32 (3)
46:32 (3)
David Alder57:31
57:31 (4)
57:31 (4)
Andrew CheffersWE A57:49
57:49 (5)
57:49 (5)
Matt DolceCAS A60:26
60:26 (6)
60:26 (6)
Jon GlanvillePO A64:43
64:43 (7)
64:43 (7)
Martin EtheringtonPO A104:24
104:24 (8)
104:24 (8)
Peter AntcliffBS A109:13
109:13 (9)
109:13 (9)
John HardingPO A148:55
148:55 (10)
148:55 (10)

A: Women

Entries: 3


F
Shannon JonesAO A49:38
49:38 (1)
49:38 (1)
Melissa ClarkePO A52:17
52:17 (2)
52:17 (2)
Colleen MockPO A127:22
127:22 (3)
127:22 (3)

B: Men

Entries: 4


F
Toby BellwoodRR A45:34
45:34 (1)
45:34 (1)
Jonathan RicksRR A48:02
48:02 (2)
48:02 (2)
Andrew ShiptonBS A56:24
56:24 (3)
56:24 (3)
Hugh JorgensenRR A62:00
62:00 (4)
62:00 (4)

B: Women

Entries: 2


F
Carol HardingBS A47:52
47:52 (1)
47:52 (1)
Sarah Duncan100:34
100:34 (2)
100:34 (2)

C: Men

Entries: 5


F
Jonathan MillerBS A46:37
46:37 (1)
46:37 (1)
Chris AndersenBS A47:12
47:12 (2)
47:12 (2)
Jim White51:09
51:09 (3)
51:09 (3)
Stefan Pavetich67:58
67:58 (4)
67:58 (4)
Nikolaus ElzPO A68:14
68:14 (5)
68:14 (5)

C: Women

Entries: 6


F
Jennifer WebbAO A40:42
40:42 (1)
40:42 (1)
Carol MastersRR A46:40
46:40 (2)
46:40 (2)
Edith GrayAO A47:05
47:05 (3)
47:05 (3)
Valerie BarkerBS A51:34
51:34 (4)
51:34 (4)
Elizabeth DunbarPO A59:27
59:27 (5)
59:27 (5)
Alexandra McAndrew59:42
59:42 (6)
59:42 (6)

C: Teams

Entries: 1
Participants: 2


F
Gary Caira46:39
46:39 (1)
46:39 (1)
Carla Allmich-Caira46:39
46:39 (1)
46:39 (1)

D: Men

Entries: 3


F
John SuominenWE A46:16
46:16 (1)
46:16 (1)
Peter PalmerCAS A53:00
53:00 (2)
53:00 (2)
Walter PywellPO A66:05
66:05 (3)
66:05 (3)

D: Women

Entries: 3


F
Petrina ShiptonBS A44:26
44:26 (1)
44:26 (1)
Shona Prince46:44
46:44 (2)
46:44 (2)
Lynette Alder56:39
56:39 (3)
56:39 (3)

PowerWalk: Men

Entries: 6


F
Bruce BarnettBS A60:09
60:09 (2)
60:09 (2)
Keith FifieldRR A59:39
59:39 (1)
59:39 (1)
Michael BurtRR A61:38
61:38 (3)
61:38 (3)
Mick Saunders62:04
62:04 (4)
62:04 (4)
David JenkinsBS A63:27
63:27 (5)
63:27 (5)
Lawrie BrownPO A69:05
69:05 (6)
69:05 (6)

PowerWalk: Women

Entries: 5


F
Monika BinderPO A59:24
59:24 (1)
59:24 (1)
Michelle CochranePO A59:44
59:44 (2)
59:44 (2)
Lorraine Tomlins59:46
59:46 (3)
59:46 (3)
Pat MiethkePO A61:43
61:43 (5)
61:43 (5)
Sonya Glasson61:05
61:05 (4)
61:05 (4)

PowerWalk: Teams

Entries: 2
Participants: 4


F
Geoff Barker63:47
63:47 (2)
63:47 (2)
Monika Short63:47
63:47 (2)
63:47 (2)
Jeff Popple62:23
62:23 (1)
62:23 (1)
Michael Popple62:23
62:23 (1)
62:23 (1)

MP:  Mispunch
DNS: Did not start
DNF: Did not finish
NTR: No Time Recorded
DSQ: Disqualified
OT : Overtime