Monday, 04 March 2019
Total Entries: 54
Total Participants: 64
Results on Eventor
Event Info on Eventor
Results by Class | Results by Course
Entries: 12
F | |||
---|---|---|---|
Martin Dent | RR A | 32:45 | 32:45 (1)
32:45 (1) |
Matt Shadwell | 36:40 | 36:40 (2)
36:40 (2) | |
Graham Fifield | RR A | 41:55 | 41:55 (3)
41:55 (3) |
Matthew Purcell | GS A | 43:42 | 43:42 (4)
43:42 (4) |
Tate Needham | RR A | 43:47 | 43:47 (5)
43:47 (5) |
Broderick Matthews | 44:35 | 44:35 (6)
44:35 (6) | |
David Clarke | 45:21 | 45:21 (7)
45:21 (7) | |
Jonathan Ricks | RR A | 47:25 | 47:25 (8)
47:25 (8) |
Vosta Zverina | 56:18 | 56:18 (9)
56:18 (9) | |
Jonathan Miller | BS A | 57:15 | 57:15 (10)
57:15 (10) |
Peter Antcliff | BS A | 61:24 | 61:24 (11)
61:24 (11) |
Scott McTaggart | 62:11 | 62:11 (12)
62:11 (12) |
Entries: 1
F | |||
---|---|---|---|
Natalie Shadwell | 52:29 | 52:29 (1)
52:29 (1) |
Entries: 1
Participants: 2
F | |||
---|---|---|---|
Bron Sparkes | 58:25 | 58:25 (1)
58:25 (1) | |
Jen Bright | 58:25 | 58:25 (1)
58:25 (1) |
Entries: 8
F | |||
---|---|---|---|
Peter Brown | 43:59 | 43:59 (1)
43:59 (1) | |
Greg Lane | PO A | 44:23 | 44:23 (2)
44:23 (2) |
Andrew Cumming Thom | PO A | 53:01 | 53:01 (3)
53:01 (3) |
Eric Wainwright | RR A | 55:29 | 55:29 (4)
55:29 (4) |
Cameron Curry | 58:17 | 58:17 (5)
58:17 (5) | |
Garry Fry | RR A | 59:08 | 59:08 (6)
59:08 (6) |
David Baussmann | 65:18 | 65:18 (7)
65:18 (7) | |
Maurice Patten | RR A | DNF | - - |
Entries: 1
Participants: 2
F | |||
---|---|---|---|
Amelia Walton | 47:42 | 47:42 (1)
47:42 (1) | |
Jess Schmitt | 47:42 | 47:42 (1)
47:42 (1) |
Entries: 4
F | |||
---|---|---|---|
Geoff Wood | PO A | 39:05 | 39:05 (1)
39:05 (1) |
Paul Archer | 47:48 | 47:48 (2)
47:48 (2) | |
Bryant Allen | PO A | 48:48 | 48:48 (3)
48:48 (3) |
Jim White | 51:35 | 51:35 (4)
51:35 (4) |
Entries: 5
F | |||
---|---|---|---|
Susanne Harrysson | BS A | 39:42 | 39:42 (1)
39:42 (1) |
Freya Wilson | 40:12 | 40:12 (2)
40:12 (2) | |
Mary Bullock | BS A | 45:28 | 45:28 (3)
45:28 (3) |
Elizabeth Dunbar | PO A | 52:25 | 52:25 (4)
52:25 (4) |
Rosemarie Edwards | WE A | 67:10 | 67:10 (5)
67:10 (5) |
Entries: 2
Participants: 5
F | |||
---|---|---|---|
Family 1 Crocker | 46:08 | 46:08 (1)
46:08 (1) | |
Family 2 Crocker | 46:08 | 46:08 (1)
46:08 (1) | |
Josh Cockerill | 62:25 | 62:25 (2)
62:25 (2) | |
Max Cockerill | 62:25 | 62:25 (2)
62:25 (2) | |
Ameus Cockerill | 62:25 | 62:25 (2)
62:25 (2) |
Entries: 2
F | |||
---|---|---|---|
Alan Thompson | RR A | 39:58 | 39:58 (1)
39:58 (1) |
John Suominen | WE A | 44:14 | 44:14 (2)
44:14 (2) |
Entries: 2
F | |||
---|---|---|---|
Louise Rose | RR A | 51:10 | 51:10 (1)
51:10 (1) |
Susan Archer | 63:08 | 63:08 (2)
63:08 (2) |
Entries: 1
Participants: 2
F | |||
---|---|---|---|
Grace Bowler | 43:23 | 43:23 (1)
43:23 (1) | |
Chris Bowler | 43:23 | 43:23 (1)
43:23 (1) |
Entries: 8
F | |||
---|---|---|---|
Keith Fifield | RR A | 61:10 | 61:10 (6)
61:10 (6) |
Craig George | 59:15 | 59:15 (3)
59:15 (3) | |
Michael Burt | RR A | 59:32 | 59:32 (4)
59:32 (4) |
Geoff Barker | 60:53 | 60:53 (5)
60:53 (5) | |
William Muscat | 52:17 | 52:17 (1)
52:17 (1) | |
John Harding | PO A | 54:38 | 54:38 (2)
54:38 (2) |
Hermann Wehner | WE A | 64:58 | 64:58 (7)
64:58 (7) |
Mick Saunders | 75:00 | 75:00 (8)
75:00 (8) |
Entries: 3
F | |||
---|---|---|---|
Pat Miethke | PO A | 55:58 | 55:58 (1)
55:58 (1) |
Parissa Poulis | 60:05 | 60:05 (2)
60:05 (2) | |
Monika Short | 60:53 | 60:53 (3)
60:53 (3) |
Entries: 4
Participants: 8
F | |||
---|---|---|---|
Carol Masters | 56:58 | 56:58 (3)
56:58 (3) | |
Luke Stevenson | 56:58 | 56:58 (3)
56:58 (3) | |
Kerrie Cowan | BS A | 60:20 | 60:20 (4)
60:20 (4) |
Sue McDonald | 60:20 | 60:20 (4)
60:20 (4) | |
Glenn Muscat | 55:15 | 55:15 (2)
55:15 (2) | |
Laura Muscat | 55:15 | 55:15 (2)
55:15 (2) | |
Isaac Mcawley | 54:04 | 54:04 (1)
54:04 (1) | |
Jess Mcawley | 54:04 | 54:04 (1)
54:04 (1) |
MP: Mispunch
DNS: Did not start
DNF: Did not finish
NTR: No Time Recorded
DSQ: Disqualified
OT : Overtime