ACT Street Series: Kaleen

Monday, 22 January 2018
Total Entries: 51
Total Participants: 72
Results on Eventor
Event Info on Eventor

Results by Class | Results by Course


A: Men

Entries: 9


F
Matt Berrington46:10
46:10 (1)
46:10 (1)
Graham FifieldRR A47:50
47:50 (2)
47:50 (2)
Ciaran LanePO A53:05
53:05 (3)
53:05 (3)
Geoff Stacey53:25
53:25 (4)
53:25 (4)
David AlderRR A58:15
58:15 (5)
58:15 (5)
Ged Keane59:40
59:40 (6)
59:40 (6)
James Swann63:15
63:15 (7)
63:15 (7)
Peter AntcliffBS A66:05
66:05 (8)
66:05 (8)
Florian Benz71:00
71:00 (9)
71:00 (9)

A: Women

Entries: 1


F
Shannon JonesAO A50:55
50:55 (1)
50:55 (1)

B: Men

Entries: 1


F
Greg LanePO A61:15
61:15 (1)
61:15 (1)

B: Women

Entries: 2


F
Carol HardingBS A57:00
57:00 (1)
57:00 (1)
Susanne HarryssonBS A60:30
60:30 (2)
60:30 (2)

C: Men

Entries: 4


F
Mark Sparshott41:50
41:50 (1)
41:50 (1)
Geoff WoodPO A50:25
50:25 (2)
50:25 (2)
Bill JonesRR A54:30
54:30 (3)
54:30 (3)
Bryant AllenPO A70:25
70:25 (4)
70:25 (4)

C: Women

Entries: 5


F
Valerie BarkerBS A56:55
56:55 (1)
56:55 (1)
Carol MastersRR A58:00
58:00 (2)
58:00 (2)
Heather LanePO A59:50
59:50 (3)
59:50 (3)
Elizabeth DunbarPO A64:20
64:20 (4)
64:20 (4)
Colleen MockPO A67:40
67:40 (5)
67:40 (5)

C: Teams

Entries: 2
Participants: 4


F
Dan Radnidge59:15
59:15 (1)
59:15 (1)
Dan Crocker59:15
59:15 (1)
59:15 (1)
Kerrie Dickie75:20
75:20 (2)
75:20 (2)
Milja Hakoniemi75:20
75:20 (2)
75:20 (2)

D: Men

Entries: 4


F
Michael BurtRR A40:00
40:00 (1)
40:00 (1)
John SuominenWE A40:10
40:10 (2)
40:10 (2)
Peter Palmer43:15
43:15 (3)
43:15 (3)
Ed Towner45:20
45:20 (4)
45:20 (4)

D: Women

Entries: 1


F
Ann IngwersenPO A47:35
47:35 (1)
47:35 (1)

D: Teams

Entries: 6
Participants: 13


F
James Gao37:25
37:25 (1)
37:25 (1)
Shan Gao37:25
37:25 (1)
37:25 (1)
Jennifer Sparshott42:15
42:15 (2)
42:15 (2)
Lucy Sparshott42:15
42:15 (2)
42:15 (2)
Helen Palmer43:30
43:30 (3)
43:30 (3)
Sandor Horvath43:30
43:30 (3)
43:30 (3)
Alex Graham50:05
50:05 (4)
50:05 (4)
Brett Graham50:05
50:05 (4)
50:05 (4)
Alistair Smith58:30
58:30 (5)
58:30 (5)
Natalie Shadwell58:30
58:30 (5)
58:30 (5)
Jareck Henry63:50
63:50 (6)
63:50 (6)
Orion Henry63:50
63:50 (6)
63:50 (6)
Tysen Henry63:50
63:50 (6)
63:50 (6)

PowerWalk: Men

Entries: 4


F
Jonathan MillerBS A54:05
54:05 (2)
54:05 (2)
Geoff Barker63:40
63:40 (4)
63:40 (4)
Keith FifieldRR A49:35
49:35 (1)
49:35 (1)
John HardingPO A56:00
56:00 (3)
56:00 (3)

PowerWalk: Women

Entries: 3


F
Michelle Cochrane62:45
62:45 (3)
62:45 (3)
Jodie EvansPO A52:20
52:20 (1)
52:20 (1)
Peta Hudson52:45
52:45 (2)
52:45 (2)

PowerWalk: Teams

Entries: 8
Participants: 20


F
Blake Perry56:05
56:05 (6)
56:05 (6)
Kira Perry56:05
56:05 (6)
56:05 (6)
Julia Perry56:05
56:05 (6)
56:05 (6)
Caroline Ballard60:15
60:15 (8)
60:15 (8)
Kerrie CowanBS A60:15
60:15 (8)
60:15 (8)
Sue MacDonald60:15
60:15 (8)
60:15 (8)
Judy Tran55:00
55:00 (4)
55:00 (4)
Phillip Saver55:00
55:00 (4)
55:00 (4)
Mahlda Wells55:20
55:20 (5)
55:20 (5)
Enzo Wells55:20
55:20 (5)
55:20 (5)
Jenny Wells55:20
55:20 (5)
55:20 (5)
Cassie Cole41:20
41:20 (1)
41:20 (1)
Indi Cole41:20
41:20 (1)
41:20 (1)
Jeff Popple50:40
50:40 (3)
50:40 (3)
Michael Popple50:40
50:40 (3)
50:40 (3)
Jack Palmer57:30
57:30 (7)
57:30 (7)
Jane Reynolds57:30
57:30 (7)
57:30 (7)
Jarrah Bourne49:00
49:00 (2)
49:00 (2)
Jodie O'Brien49:00
49:00 (2)
49:00 (2)
Ruth Hill49:00
49:00 (2)
49:00 (2)

Bike: All

Entries: 1


F
Martin EtheringtonPO A46:45
46:45 (1)
46:45 (1)

MP:  Mispunch
DNS: Did not start
DNF: Did not finish
NTR: No Time Recorded
DSQ: Disqualified
OT : Overtime