Canberra Street Orienteering # 7, Campbell

Monday, 20 November 2017
Total Entries: 71
Total Participants: 98
Results on Eventor
Event Info on Eventor

Results by Class | Results by Course


Men: A

Entries: 12


F
Matt Berrington- -36:05
36:05 (1)
36:05 (1)
Stephane Brindel- -40:23
40:23 (2)
40:23 (2)
Gavin KeatingRR-A44:24
44:24 (3)
44:24 (3)
Kieran MacdonellBS-A46:05
46:05 (4)
46:05 (4)
James Swann- -49:50
49:50 (5)
49:50 (5)
Zac NeedhamRR-A51:00
51:00 (6)
51:00 (6)
Andrew WardenBS-A53:00
53:00 (7)
53:00 (7)
Florian Benz- -53:35
53:35 (8)
53:35 (8)
Jon GlanvillePO-A55:05
55:05 (9)
55:05 (9)
Peter AntcliffBS-A56:21
56:21 (10)
56:21 (10)
Zac ZahariasBS-A59:40
59:40 (11)
59:40 (11)
Jonathan Miller- -62:05
62:05 (12)
62:05 (12)

Women: A

Entries: 7


F
Tamsin MoranBS-A40:40
40:40 (1)
40:40 (1)
Kathie DentRR-A41:55
41:55 (2)
41:55 (2)
Shannon JonesAO-A42:45
42:45 (3)
42:45 (3)
Clare LonerganBS-A45:08
45:08 (4)
45:08 (4)
Keira Doherty- -54:30
54:30 (5)
54:30 (5)
Susanne HarryssonBS-A61:45
61:45 (6)
61:45 (6)
Sarah Bishop- -63:00
63:00 (7)
63:00 (7)

Men: B

Entries: 8


F
Mark Sparshott- -38:55
38:55 (1)
38:55 (1)
Brad Vallette- -41:35
41:35 (2)
41:35 (2)
Andrew JohnsonBS-A42:10
42:10 (3)
42:10 (3)
Geoff WoodPO-A49:55
49:55 (4)
49:55 (4)
Fred Hayes- -51:30
51:30 (5)
51:30 (5)
Tony GarrPO-A55:00
55:00 (6)
55:00 (6)
Aaron Marshall- -55:50
55:50 (7)
55:50 (7)
Jonathan RicksRR-A55:55
55:55 (8)
55:55 (8)

Women: B

Entries: 1


F
Sarah Duncan- -58:30
58:30 (1)
58:30 (1)

Teams: B

Entries: 1
Participants: 3


F
Oliver Bailey- -69:00
69:00 (1)
69:00 (1)
Clare Clare- -69:00
69:00 (1)
69:00 (1)
Jennie Crowe- -69:00
69:00 (1)
69:00 (1)

Men: C

Entries: 4


F
David JenkinsBS-A45:50
45:50 (1)
45:50 (1)
Peter Prince- -50:35
50:35 (2)
50:35 (2)
Bryant AllenPO-A55:40
55:40 (3)
55:40 (3)
John SuominenWE-A63:35
63:35 (4)
63:35 (4)

Women: C

Entries: 6


F
Ellen Johnson- -40:32
40:32 (1)
40:32 (1)
Tracey White- -44:35
44:35 (2)
44:35 (2)
Elizabeth DunbarPO-A52:00
52:00 (3)
52:00 (3)
Sue GarrPO-A52:15
52:15 (4)
52:15 (4)
Carol Masters- -53:50
53:50 (5)
53:50 (5)
Parissa Poulis- -61:00
61:00 (6)
61:00 (6)

Teams: C

Entries: 5
Participants: 10


F
Henry Johnson- -47:30
47:30 (1)
47:30 (1)
Craig Johnson- -47:30
47:30 (1)
47:30 (1)
Family 1 Werner- -50:05
50:05 (2)
50:05 (2)
Family 2 Werner- -50:05
50:05 (2)
50:05 (2)
Jessica Schmitt- -51:15
51:15 (3)
51:15 (3)
Amelia Walton- -51:15
51:15 (3)
51:15 (3)
Alistair Smith- -55:10
55:10 (4)
55:10 (4)
Natalie Shadwell- -55:10
55:10 (4)
55:10 (4)
Simon Johnson- -56:10
56:10 (5)
56:10 (5)
Tara Johnson- -56:10
56:10 (5)
56:10 (5)

Men: D

Entries: 5


F
Alan ThompsonRR-A35:22
35:22 (1)
35:22 (1)
Ian ElzPO-A40:50
40:50 (2)
40:50 (2)
Peter Palmer- -42:25
42:25 (3)
42:25 (3)
Hugh JorgensenRR-A44:05
44:05 (4)
44:05 (4)
Alex RicksRR-A49:35
49:35 (5)
49:35 (5)

Women: D

Entries: 1


F
Diana Nelsen- -56:25
56:25 (1)
56:25 (1)

Teams: D

Entries: 8
Participants: 19


F
Ed Towner- -37:53
37:53 (1)
37:53 (1)
Shona Prince- -37:53
37:53 (1)
37:53 (1)
Jane Tedeschi- -41:00
41:00 (2)
41:00 (2)
Rebecca TedeschiRR-A41:00
41:00 (2)
41:00 (2)
Max Johnson- -45:10
45:10 (3)
45:10 (3)
Jodie Bradby- -45:10
45:10 (3)
45:10 (3)
Lucy Sparshott- -48:10
48:10 (4)
48:10 (4)
Jennifer Lyons- -48:10
48:10 (4)
48:10 (4)
Angus Milton- -50:20
50:20 (5)
50:20 (5)
Michael Milton- -50:20
50:20 (5)
50:20 (5)
Alex Byrne- -51:40
51:40 (6)
51:40 (6)
Andrew Byrne- -51:40
51:40 (6)
51:40 (6)
Karla Cirant- -64:05
64:05 (7)
64:05 (7)
Isla Cirant- -64:05
64:05 (7)
64:05 (7)
Neave Cirant- -64:05
64:05 (7)
64:05 (7)
Bec Cirant- -64:05
64:05 (7)
64:05 (7)
Carys Hodgkinson- -64:40
64:40 (8)
64:40 (8)
Ernie Hodgkinson- -64:40
64:40 (8)
64:40 (8)
Andrew Hodgkinson- -64:40
64:40 (8)
64:40 (8)

Men: PowerWalk

Entries: 6


F
Tate NeedhamRR-A55:15
55:15 (2)
55:15 (2)
Micahel BurtRR-A58:10
58:10 (3)
58:10 (3)
Craig George- -59:10
59:10 (5)
59:10 (5)
Keith FifieldRR-A63:45
63:45 (6)
63:45 (6)
Geoff Barker- -52:40
52:40 (1)
52:40 (1)
Jack Palmer- -58:25
58:25 (4)
58:25 (4)

Women: PowerWalk

Entries: 1


F
Silke SpeierRR-A54:50
54:50 (1)
54:50 (1)

Teams: PowerWalk

Entries: 5
Participants: 14


F
Hind NeedhamRR-A57:35
57:35 (1)
57:35 (1)
Tamara NeedhamRR-A57:35
57:35 (1)
57:35 (1)
Minnie Smyth- -59:55
59:55 (2)
59:55 (2)
Fergus Smyth- -59:55
59:55 (2)
59:55 (2)
Kylie Smyth- -59:55
59:55 (2)
59:55 (2)
Richrd Smyth- -59:55
59:55 (2)
59:55 (2)
Finn Morton-Meakins- -60:35
60:35 (3)
60:35 (3)
Joanna Meakins- -60:35
60:35 (3)
60:35 (3)
Michael Popple- -61:25
61:25 (5)
61:25 (5)
Alex Broughton- -61:25
61:25 (5)
61:25 (5)
Jeff Popple- -61:25
61:25 (5)
61:25 (5)
Luke Johnston- -60:45
60:45 (4)
60:45 (4)
Kiriley Johnston- -60:45
60:45 (4)
60:45 (4)
Susie Johnston- -60:45
60:45 (4)
60:45 (4)

Bike (Bike: A)

Entries: 1


F
David PolandBS-A33:50
33:50 (1)
33:50 (1)

MP:  Mispunch
DNS: Did not start
DNF: Did not finish
NTR: No Time Recorded
DSQ: Disqualified
OT : Overtime