Canberra Street Orienteering #3 at Farrer

Monday, 23 October 2017
Total Entries: 70
Total Participants: 87
Results on Eventor
Event Info on Eventor

Results by Class | Results by Course


Men: A

Entries: 15


F
Martin DentRR-A26:01
26:01 (1)
26:01 (1)
Matthew PurcellGS-A36:00
36:00 (2)
36:00 (2)
James Swann- -39:15
39:15 (3)
39:15 (3)
David Moore- -39:45
39:45 (4)
39:45 (4)
Jerry Markovic- -40:30
40:30 (5)
40:30 (5)
Tenzing JohnsonBS-A40:50
40:50 (6)
40:50 (6)
Brad Vall- -42:00
42:00 (7)
42:00 (7)
Zac NeedhamRR-A43:00
43:00 (8)
43:00 (8)
David AlderRR-A43:15
43:15 (9)
43:15 (9)
Jon GlanvillePO-A43:50
43:50 (10)
43:50 (10)
Geoffrey Stacey- -44:15
44:15 (11)
44:15 (11)
Florian Benz- -46:00
46:00 (12)
46:00 (12)
Zac ZahariasBS-A48:10
48:10 (13)
48:10 (13)
Tony SlatyerPO-A49:45
49:45 (14)
49:45 (14)
Andrew Warden- -53:45
53:45 (15)
53:45 (15)

Women: A

Entries: 6


F
Shannon JonesAO-A35:15
35:15 (1)
35:15 (1)
Allison JonesRR-A37:35
37:35 (2)
37:35 (2)
Keira Doherty- -41:30
41:30 (3)
41:30 (3)
Susanne HarryssonBS-A46:20
46:20 (4)
46:20 (4)
Rebecca MintyRR-A48:00
48:00 (5)
48:00 (5)
Sarah Bishop- -55:20
55:20 (6)
55:20 (6)

Men: B

Entries: 4


F
Andrew JohnsonBS-A30:54
30:54 (1)
30:54 (1)
Tom Banks- -36:10
36:10 (2)
36:10 (2)
Geoff WoodPO-A42:20
42:20 (3)
42:20 (3)
Paul Curtin- -67:00
67:00 (4)
67:00 (4)

Women: B

Entries: 4


F
Kathy Bell- -33:20
33:20 (1)
33:20 (1)
Amelia Walton- -37:20
37:20 (2)
37:20 (2)
Carol HardingBS-A44:00
44:00 (3)
44:00 (3)
Parissa Poulis- -58:35
58:35 (4)
58:35 (4)

Teams: B

Entries: 2
Participants: 4


F
Tamara NeedhamRR-A50:10
50:10 (1)
50:10 (1)
Tate NeedhamRR-A50:10
50:10 (1)
50:10 (1)
Des Des- -58:10
58:10 (2)
58:10 (2)
Helen Helen- -58:10
58:10 (2)
58:10 (2)

Men: C

Entries: 8


F
Richard Smyth- -28:54
28:54 (1)
28:54 (1)
Elliot Alder- -30:50
30:50 (2)
30:50 (2)
Peter Prince- -39:00
39:00 (3)
39:00 (3)
Bryant AllenPO-A45:30
45:30 (4)
45:30 (4)
Dwayne Currie- -48:30
48:30 (5)
48:30 (5)
Garry FryRR-A49:30
49:30 (6)
49:30 (6)
John SuominenWE-A50:30
50:30 (7)
50:30 (7)
Nick Vaughan- -55:30
55:30 (8)
55:30 (8)

Women: C

Entries: 6


F
Tracey White- -32:45
32:45 (1)
32:45 (1)
Christine Glanville- -40:40
40:40 (2)
40:40 (2)
Elizabeth DunbarPO-A44:30
44:30 (3)
44:30 (3)
Carol MastersRR-A47:45
47:45 (4)
47:45 (4)
Louise RoseRR-A48:50
48:50 (5)
48:50 (5)
Jill WalkerPO-A51:00
51:00 (6)
51:00 (6)

Teams: C

Entries: 2
Participants: 6


F
Henry Johnson- -33:15
33:15 (1)
33:15 (1)
Craig Johnson- -33:15
33:15 (1)
33:15 (1)
C Werner- -37:15
37:15 (2)
37:15 (2)
Troy Werner- -37:15
37:15 (2)
37:15 (2)
C Werner- -37:15
37:15 (2)
37:15 (2)
Grant Werner- -37:15
37:15 (2)
37:15 (2)

Men: D

Entries: 2


F
Roger EdwardsWE-A23:35
23:35 (1)
23:35 (1)
Michael TedeschiRR-A32:01
32:01 (2)
32:01 (2)

Women: D

Entries: 5


F
Lucy Sparshott- -30:01
30:01 (1)
30:01 (1)
Jane Tedeschi- -31:40
31:40 (2)
31:40 (2)
Kathy Saw- -36:45
36:45 (3)
36:45 (3)
Hind NeedhamRR-A41:00
41:00 (4)
41:00 (4)
Karini Reddy- -DNF
-
-

Teams: D

Entries: 2
Participants: 4


F
Shona Prince- -33:00
33:00 (1)
33:00 (1)
Ed Towner- -33:00
33:00 (1)
33:00 (1)
Tim Webb- -43:30
43:30 (2)
43:30 (2)
Henry Webb- -43:30
43:30 (2)
43:30 (2)

Men: PowerWalk

Entries: 5


F
Craig George- -59:05
59:05 (3)
59:05 (3)
Mick Saunders- -58:20
58:20 (2)
58:20 (2)
Michael BurtRR-A59:40
59:40 (4)
59:40 (4)
John HardingPO-A60:30
60:30 (5)
60:30 (5)
Jack Palmer- -51:45
51:45 (1)
51:45 (1)

Women: PowerWalk

Entries: 4


F
Rosemarie EdwardsWE-A59:20
59:20 (2)
59:20 (2)
Pat MiethkePO-A59:30
59:30 (3)
59:30 (3)
Anne Sawkins- -42:15
42:15 (1)
42:15 (1)
Janet Gahan- -59:59
59:59 (4)
59:59 (4)

Teams: PowerWalk

Entries: 4
Participants: 13


F
Kerrie CowanBS-A57:50
57:50 (3)
57:50 (3)
Caroline Ballard- -57:50
57:50 (3)
57:50 (3)
Sue McDonald- -57:50
57:50 (3)
57:50 (3)
Michael Popple- -55:45
55:45 (2)
55:45 (2)
Jeff Popple- -55:45
55:45 (2)
55:45 (2)
Tamar Amichai- -51:20
51:20 (1)
51:20 (1)
Zadie Teitelbaum- -51:20
51:20 (1)
51:20 (1)
Aurora Teitelbaum- -51:20
51:20 (1)
51:20 (1)
Tuva Teitelbaum- -51:20
51:20 (1)
51:20 (1)
Sophia Teitelbaum- -51:20
51:20 (1)
51:20 (1)
Jasmine Smyth- -59:45
59:45 (4)
59:45 (4)
Fergus Smyth- -59:45
59:45 (4)
59:45 (4)
Kylie Smyth- -59:45
59:45 (4)
59:45 (4)

Bike: A

Entries: 1


F
Martin EtheringtonPO-A31:54
31:54 (1)
31:54 (1)

MP:  Mispunch
DNS: Did not start
DNF: Did not finish
NTR: No Time Recorded
DSQ: Disqualified
OT : Overtime